Přemýšlíte co si přečíst?

Dagmar Krejzová - Kouč osobního rozvoje (ACC)®

Přemýšlíte co si přečíst?

20. prosince 2022 Uncategorized 0

Většina mých kolegů, kamarádů i klientů ví, že ráda čtu a téměř neustále se vzdělávám. Občas mě někdo požádá o doporučení na nějakou zajímavou knihu, která je zaměřena na osobnostní rozvoj, proto jsem se rozhodla občas přidat do blogu nějaký ten tip na knihu, která mi přijde fajn. Tady je tedy ta první…..

Je od Debbie Ford a už z názvu je patrné, o čem pojednává. Jmenuje se. „Správné otázky“, a z mého pohledu se jedná o malou knihu s velkým obsahem. Radí čtenářům, jak se rozhodovat. Před řadou rozhodnutí, velkých či malých stojíme každý den. Některá nemají na náš život výrazný vliv, ale často stojíme před rozhodnutím, které je pro nás významné. Vžijte se do okamžiku, kdy se (například) rozhodujete o změně práce, bydlení, hypotéce, o tom, zda řeknete někomu něco nepříjemného (nebo naopak příjemného) a zamyslete se čím se v tu chvíli řídíte, podle čeho se rozhodujete? Každý máme jinou techniku, někdo si sepisuje pro a proti, někdo se ptá přátel, někdo věří kartářce, jiný spoléhá na intuici. Ale vždy jsou za tím rozhodováním otázky. Možná se ptáte: „ Co mám udělat?“, „Co z toho budu mít?“ nebo si říkáte: „ Kdo mi poradí?“……

Správné otázky od Debbie Ford vám pomohou dojít k rozhodnutí. Jsou zaměřené na řešení, na vizi, na přínos. Správné otázky, které položíte sami sobě vám pomůžou vypnout automatické přemýšlení a pomohou vám rozhodovat se promyšleně, s uvědoměním si dopadu na váš život. Otázky vám mohou pomoci pracovat smysluplně s myšlenkami a emocemi.

Tuhle knížku zkrátka můžu doporučit opravdu každému.